top of page

DİŞ DOLGUSU

Diyarbakır Diş Dolgusu

White Dental Clinic Diyarbakırda ağrısız bir şekilde diş dolgunuzu yaptırabilirsiniz !

  Dolgu tedavisi herhangi bir nedenden dolayı çürümüş ve kırılmış veya çatlamış olan dişlere uygulanabilir. Çeşitli nedenlerden dolayı deforme olmuş dişler, dolgu tedavisi ile eski görünümünü kazanabilir. Diş dolgusu, dişin neden tahribata uğradığına bağlı olarak ve dişin nerede bulunduğuna göre farklı tedaviler uygulanarak yapılır. Diş dolgusu çeşitleri bakımından oldukça farklı yöntemler uygulanmaktadır.

Amalgam diş dolgusu nedir ?

  Amalgam dolgu, diş dolgusu çeşitleri arasında yer alır. Dolgu çeşitleri arasında eski nesil hem ucuz hem de yüksek dayanıklı olarak bilinir. Yüzyılı aşkın süredir diş tedavilerinde kullanılan bir yöntemdir. Dolgu içerisinde yaklaşık olarak yüzde elli civarında civa vardır. Bunun dışında içerisinde gümüş, bakır ve çinko gibi elementlerde mevcuttur. Amalgam dolgular yiyeceklere karşı dayanıklıdır ve kullanıma bağlı olmak şartı ile ömürleri en az 5 yıldır.

Kompozit diş dolgusu nedir ?

diyarbakır-diş-dolgu

  Kompozit dolgu, özellikle dişin görünen ve ön diş kısımlarına uygulanan bir dolgu çeşididir. İki çeşidi bulunur. Duruma göre iki durumdan birisi ile hastanın dişi tedavi edilir. Diş rengine uyum sağlayan kompozit dolgu, dişin daha dayanıklı olmasını sağlar. Uygulaması tek seferde değil de birkaç seferde tamamlanabilmektedir. Amalgam dolgu çeşidine göre daha pahalı bir uygulamadır.

Kompozit dolgu hangi durumlarda yapılır ?

diyarbakır-diş-dolgu-fiyatları

Kompozit dolgunun ömrü ne kadardır ?

Kompozit dolgu pahalı bir uygulamamı mıdır ?

Dolgu yapıldıktan sonra yemek yiyebilir miyim ?

Diş dolgusu ağrılı bir işlem midir ?

diyarbakır-estetik-dolgu

Diyarbakır'da özel diş kliniği diş dolgusu işlemi ve detaylı bilgi almak için White Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page