top of page

DİŞLERİNİZİN EN İYİ ALTERNATİFİ

Diyarbakır İmplant Tedavisi

Diyarbakır implant tedavisi adresiniz, White Dental Clinic. Güvenle implant tedavinizi yaptırmak için hemen iletişime geçin ve randevunuzu oluşturun!

  İmplantlar; çeşitli sebeplerden dolayı ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan dişlerinizin en iyi alternatifi olan yapay diş kökleridir.

  Diş eksikliklerinde de komşu dişlerde hiçbir işlem yapılmasına gerek kalmadan sağlıklı dişler yapılabilmektedir. İmplantlar vücut dokuları tarafından kabul edilen ve son derece dayanıklı, ileri teknoloji ürünü olan titanyumdan imal edilmektedir. Lokal anestezi altında yarım saat kadar süren bir operasyonla yerleştirilirler.

Diyarbakır-İmplant-Tedavi

Kimlere implant tedavisi uygulanabilinir ?

  Puberte (buluğ çağı) dönemini bitirmiş erişkinlere Genel sağlık durumunu etkileyen hastalıkları olmayanlara Diyabetlilerde, diyabeti kontrol altında ve regüle olanlara İmplant yapılacak bölgede yeterli kemik dokusu bulunanlara (kemik dokusu yetersizse yapay kemik kullanılabilir) İmplant yapmak için üst yaş sınırlaması yoktur. 

İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

  • Sağlam dişlere zarar vermeden uygulanabilir.

  • Ağzın en arka bölümlerinde çekilmiş dişler hastanın hareketli protez kullanmasına sebebiyet verir. Bu şekildeki vakalarda protez de uygulanabilir fakat protezler hareketli ve daha kaba oldukları için kullanım zorluklarını giderilmiş olunur

  • Çiğneme fonksiyonunu tam olarak yerine getirebildiği için kişilerin her istediklerini yemelerine olanak tanır. 

  • Diğer tedavi yöntemlerinin kullanım sürelerine göre İmplant tedavisi ile yapılan dişlerin ömürleri çok uzundur.

  •  İmplant destekli bir restorasyon doğal bir diş gibi görünür 

İmplant uygulanmasında acı duyulur mu?

  Yapılan anestezi uygulaması ile implant tedavisi acı vermeden tamamlanır. Uygulama sonrasında oluşabilecek ağrılar uygun bir ağrı kesici ilaçla giderilebilir. Bu tedavide duyulan acı normal bir diş çekimi sonrasında oluşan ağrı kadardır. İmplant yerleştirildikten sonra 1-3 ay içinde iyileşme sağlanır. İyileşme süresi boyunca doğru teknik ile yapılmış bölgede ağrı olmaz.

İmplant uygulanması ne kadar sürede tamamlanır?

Diyarbakır-İmplant

  İmplant tedavisinin süresi; 2 ay ile 6 ay arasında değişiklik gösterebilmektedir. İmplant tedavisinin süresi her hasta için farklılık göstermektedir. Hastanın tedaviye cevap verme süresi, tedavi planlaması, implant yapılacak olan diş sayısı, implant tedavi yöntemi ve bu süreçte hastanın doktorunun tavsiyelerine ne kadar uyduğu gibi birçok faktör implant tedavisinin süresini etkilemektedir.

İmplant ömrü ne kadardır?

  İmplant titanyum veya alaşımlarından üretilir. Ağız sıvılarından etkilenmez ve ağız içerisinde oluşacak kuvvetlere dayanacak şekilde planlanmıştır. Dolayısıyla bazı dental implant üreticileri implantları belirli koşullar altında ömür boyu garantiyle pazarlamaya başlamıştır. Ancak günümüzde vidalı dişlerin sağlıklı bir şekilde  ağızda kalma süresi farklı nedenlerden dolayı daha kısa olabilmektedir. implant ömrü ne kadar sorusu bir çok etkene bağlıdır. Kişinin genel sağlığı ve daha önemlisi ağız ve diş sağlığı süreyi doğrudan etkilemektedir. İmplant yaptırmış olan kişilerin dişlerinin bakımına son derece özen göstermesi gerekmektedir. Ağız temizliğine ne kadar dikkat edilirse o kadar diş implantları dayanmaktadır. Diş etki rahatsızlıkları ve kemik kalitesine etki eden diğer rahatsızlıklar implant ömrünü önemli ölçüde azaltabilmektedir.  İmplant tedavisinin iyi bir planlama ile doğru şekilde yapılması implant ömrünü arttıran en önemli nedenlerdendir. Sonuç olarak ağız temizliğine ne kadar dikkat edilirse, bir o kadar uzun ömürlü implant tedavisini kullanmış olursunuz.

Diyarbakır-İmplant-Parçaları

İmplant uygulaması günlük yaşantımı etkiler mi?

  Çok büyük bir bölgeyi ilgilendirmiyorsa ve gerekli hijyen kurallarına sadık kalınır ise genellikle ertesi gün işe gidebilir, günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

İmplant tedavisinden sonra nelere dikkat etmeliyim ?

  İmplant cerrahisi sonrasında diş hekiminizin önerisi doğrultusunda ilgili bölgeye belirli aralıklarla soğuk uygulaması yapmanız önemlidir. Bu, ödem ve şişliği engelleyecektir. Hekiminiz tarafından size verilecek ilaçları düzenli kullanmanız ve iyileşmeyi hızlandırmak amaçlı sigara ve alkol kullanımına ara verilmelidir. Bu dönemde ağız bakımınız çok iyi olmalıdır.

İmplantın markası önemli midir ?

  Piyasada çok fazla marka implant bulunmakta fakat bunların hepsi maalesef aynı kalitede olmamaktadır. İmplant markası olarak AR-GE çalışmalarına önem veren, uzun vadede başarısı gösterilmiş, teknik destek konusunda sıkıntısı olmayan ve protez üst yapı için yeterli seçeneği sunan implant sistemlerinin seçilmesinde fayda vardır. 

İmplant tedavisi pahalı bir uygulama mıdır?

  Bu tedavinin maliyeti hastalar için oldukça önem arz etmektedir. İlk bakışta maliyetler  fazla gelse bile, uzun yıllar kullanıldığı ve sağladığı kolaylıklar düşünüldüğünde fazla maliyetli olmadığı görülebilir. Kron köprü diş yapımlarında ileri aşamalarda sorunlar yaşanabilir. Ancak implant tedavisinde iyi bakım uygulanmasıyla yaşam boyu kullanılacak dişlerin sahibi olunabilir

İmplant tedavisi sonrası beslenmeme dikkat etmeli miyim?

 İmplant sonrası iyileşme sürecinde beslenmenize dikkat etmeniz gerekecektir. Öncelikle oda sıcaklığında ve yumuşak besinler tüketerek başlamalısınız. Gerektiği hallerde diş hekiminiz vitamin ve mineral destekleri almanızı önerebilir. Diş hekiminiz uygulanan cerrahi işlem ve kullanılan malzemeye göre çok sıcak ve soğuk besinlerden ne kadar süre ile kaçınacağınızı size belirtecektir. Dikişleri korumak için çok sert veya taneli yiyeceklerden kaçınmalısınız.

Diyarbakır-İmplant-Cerrahisi

İmplantların hepsi aynı seansta mı yapılır?

  Bu durum hastanın, sonra da hekimin tercihine bağlıdır. Bazı hastalar kısa kısa ama birden çok seansta tedavilerini tamamlamak isterken, bazılarıysa tek bir seansta bütün tedavinin bitmesini tercih etmektedirler. Fakat tüm implantların aynı seansta yerleştirilmesinde hekim uygun görüyor ise hiçbir sakınca yoktur.

İmplantların ömrü ne kadardır?

  Dişlerimiz gibi implantlarımızı da ihmal edip erken dönemde kaybedebilir ya da onlara iyi bakarak bir ömür kullanabiliriz. İmplantın ömrü aynı zamanda hastanın ağız bakımı ve sistemik hastalıklarına bağlıdır.

Diyarbakır'da özel diş kliniği diş implant işlemi ve detaylı bilgi almak için White Dental Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page